Dariusz Michalski SJ (członek Zarządu)

darek 2Urodziłem się w 1970. Do zakonu wstąpiłem w 1991 roku. Święcenia kapłańskie przyjąłem w 2001. Specjalizowałem się z teologii duchowości na Uniwersytecie Comillas w Madrycie. Pracowałem jako rekolekcjonista i kierownik duchowy w Europejskim Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) w Warszawie-Falenicy oraz w Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej (ICFD) w Gdyni.

Asystuję Wspólnocie Życia Chrześcijańskiego (WŻCh). Prowadzę blog: Chwila na dobre myśli... - www.chwila.org.pl. Od 2015 roku jestem przełożonym wspólnoty Jezuitów w Poznaniu. Lubię wycieczki rowerowe, kontakt z przyrodą, dobre filmy i książki – nie tylko religijne. Interesuję się oprogramowaniem Open Source/Linux.

      

Maria Nowosadko (członek Zarządu)

marysia1Jestem absolwentką filologii polskiej na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, komunikacji społecznej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, oraz doktorem nauk teologicznych w zakresie teologii duchowości. W trakcie studiów pracowałam w Katolickiej Agencji Informacyjnej. Od  kilku lat jestem lektorem języka polskiego dla obcokrajowców, a życiu prywatnym żoną i mamą trójki dzieci. 

Wzrastałam w formacji ruchu Światło-Życie, a następnie w Neokatechumenacie. Nadal poszukuję swojego miejsca w Kościele żywym. Lubię dobre filmy, książki i rozmowy z ludźmi. Od dawna jestem zainteresowana poznawaniem, rozumieniem i pomocą drugiemu człowiekowi. Ta fascynacja ludźmi nie pozwala mi stać w miejscu.

 

Marta Lewandowska – Harasimowicz (Prezes Zarządu)

martaJestem absolwentką Politechniki Poznańskiej, studiów podyplomowych Fotografia i Informacja Obrazowa ( Uniwersytet Warszawski) oraz studiów podyplomowych Public Relations w WSNHiD w Poznaniu. Przez 17 lat prowadziłam własną działalność związaną z reklamą i fotografią. W ramach pracy w Polskim Teatrze Tańca byłam koordynatorem Międzynarodowego Festiwalu Tańca oraz uczestniczyłam w tworzeniu i koordynowaniu projektów unijnych i ministerialnych, czym zajmuję się również obecnie w Art Stations Foundation. Od 2010 roku jestem prezesem Zarządu Fundacji Vinea, w ramach której zrealizowano już wiele warsztatów, a także wydarzeń kulturalnych. Tworzenie i realizacja zadań, które wyzwalają ludzkie zasoby jest moją pasją. Jestem w poznańskiej wspólnocie WŻCh od początku jej istnienia. Lubię ludzi, podróże i nowe wyzwania. Prywatnie żona, matka i teściowa.

 

Katarzyna Dobryniewska (członek Rady Fundacji)

kasia2Jestem psychologiem (absolwentka Uniwersytetu Adama Mickiewicza – 2003r.) oraz specjalistą terapii uzależnień i trenerem. Obecnie jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w nurcie analizy egzystencjalnej i logoterapii (prowadzone przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Analizy Egzystencjalnej GLE-International). Ukończyłam Studium Analizy Transakcyjnej oraz Podyplomowe Studia w zakresie Psychoprofilaktyki. Od lat pracuję indywidualnie oraz z grupami. Jestem członkiem Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Wybrałam zawód, dzięki któremu mogę postawić znak równości między pracą i pasją. Prowadzę bloga Książka psychologiczna. (ksiazkapsychologiczna.blogspot.com). W wolnym czasie  czytam sobie i dzieciom, uczę się co jakiś czas czegoś zupełnie nowego, szydełkuję, piekę ciasta, pływam. Jestem mamą syna i córki.

 

 

Jolanta Prajs (psycholog)

jola2

 jestem absolwentką psychologii, specjalność kliniczna, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkiem Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej oraz Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Obecnie w trakcie kursu dla zaawansowanych terapii systemowej rodzin, małżeńskiej, indywidualnej i grupowej. Ukończyłam Studium Analizy Transakcyjnej oraz Studium Psychologii Zarządzania, ponadto liczne warsztaty związane z pomocą. Pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą.

Należę do wspólnoty Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło- Życie. Prywatnie jestem żoną i matką dwóch córek.

Wartością są dla mnie ludzie. Dzielenie z nimi wspólnych pasji: malowania, śpiewania oraz pieszych wędrówek wprowadza w moje życie harmonię i spokój.

 

 

 Wojciech Żak (psychiatra)

wojtek

Jestem lekarzem (Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, 1993), specjalistą w dziedzinie psychiatrii oraz psychologiem (Katolicki Uniwersytet Lubelski, 1997). Od 1999 roku nieustannie rozwijam swoje umiejętności w zakresie psychoterapii, która łącząc moje medyczno – psychologiczne zainteresowania stała się zawodową pasją. Uczestniczyłem m. in. w całościowych szkoleniach w psychoterapii atestowanych przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne (w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie) oraz Polskie Towarzystwo Psychologiczne (w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym). W pracy lekarza psychiatry jest dla mnie szczególnie ważne – zarówno w rozumieniu problemów pacjenta, jak i stosowanym leczeniu farmakologicznym - uwzględnienie czynników psychospołecznych oraz terapeutycznego znaczenia kontaktu z pacjentem. Prywatnie jestem od 18 lat mężem jednej żony, ojcem dwóch synów i dwóch córek. Od „zawsze” lubiłem śpiewać, czytać, oglądać dobre filmy, wspólnie wędrować i szczerze z ludźmi rozmawiać, a od niedawna – lubię też gotować.

 

 Anna Wieradzka Pilarczyk (psycholog, coach)

aw p

Z miłości: żona Huberta, mama Paulinki i Rafałka

Z wykształcenia: dr nauk teologicznych o specjalności psychologia pastoralna, magister psychologii, coach. Obecnie pracuję jako nauczyciel akademicki na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu, prowadząc zajęcia z psychologii. Mając osobiste doświadczenie coachingu, który zmienia myślenie i pozwala żyć inaczej – pełniej, prowadzę sesje coachingowe, które służą rozwojowi osób we wszystkich obszarach ich życia.

Z pasji: choreograf i tancerka, prowadząca od 11 lat warsztaty tańca hebrajskiego, integracyjnego i modlitewnego. Jako pasję życiową traktuję także towarzyszenie osobom w ich integralnym rozwoju.

 

  Katarzyna Dolecka -  (psycholog)

Kasia dolecka

 zajmuje się problematyką dzieci i młodzieży

Doradztwo i konsultacje dla rodziców, dzieci i młodzieży w zakresie trudności rozwojowych, szkolnych i emocjonalnych oraz problemów wychowawczych.

 

 

 

 

Magdalena Tokłowicz (psycholog)

Jestem kobietą spełniomagda 2ną rodzinnie i zawodowo. Pracuję jako psycholog ( UAM) , terapeuta systemowy ( WTTS ) , doradca chrześcijański (IPC) oraz certyfikowany praktyk MBTI. W czerwcu tego roku ukończę szkolenie w nurcie Chrześcijańskiej  Terapii Integralnej (CHTI),  zakładającej podejście integrujące wszystkie wymiary osoby ludzkiej (psychiczny, cielesny i duchowy). Moje wieloletnie doświadczenie obejmuje terapię indywidualną , małżeńską i rodzinną, diagnozę osobowości wg MBTI , jak również szkolenia i warsztaty z zakresu rozwoju osobowego.Współtworzę i wspieram liczne działania i inicjatywy otwierające człowieka na jego prawdziwą tożsamość, życiowe powołanie, służące odkrywaniu jego zdolności i talentów.Między innymi od ponad 20 lat jestem zaangażowana w formację rozwoju duchowego kobiet, a w jej ramach w dzieło Urzekająca.

Jestem 24 lata w związku małżeńskim , mamy troje dzieci. Rodzinnie rozwijamy się i wzrastamy we wspólnocie poznańskich muzyków chrześcijan „Poznańskie Wielbienie” –„ Na Fali Wielbienia”. Moją pasją jest dzielenie się nadzieją, poszukiwanie mądrości i praktykowanie wyobraźni miłosierdzia. Zatrzymuję czas dzięki kontemplacji piękna i muzyce. Znajduję radość życia, kiedy Miłość jest blisko, gdy śpiewam z przyjaciółmi, przy dobrym filmie czy zdobywając na nartach kolejne szlaki słonecznych Alp !

 

WSPÓŁPRACOWNICY :

 

 zdjęcie1

 

Renata Zakęs – z wykształcenia pedagog.

Porozumienie Bez Przemocy wg Marshalla Rosenberga odkrywa od 8 lat. Uczestniczyła w warsztatach NVC prowadzonych przez Annę Mills, Sylwestra Słomskiego, Joannę Gęsicką, Annę Wyrwicką. W 2015 roku zainicjowała i współtworzy treningi komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Prywatnie żona i matka.

 

 

 

 

ania domecka

 

 

Anna Domecka - psycholog pracujący w nurcie systemowym,

od 13 lat współpracuje z Salezjańską Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Poznaniu, miłośniczka gór i biegów długodystansowych, obecnie w trakcie zdobywania uprawnień certyfikatu Terapeuty Systemowego.

 

 

 

ania

 

dr Anna Słysz - psycholog, psychoterapeutka, nauczyciel akademicki. Prowadzi psychoterapię indywidualną głównie w nurcie Gestalt. Należy do Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz  European Association of Psychological Assessment. Wciąż rozwija swoje kompetencje zawodowe oraz dzieli się wiedzą i doświadczeniem z innymi. Jest członkiem poznańskiej wspólnoty WŻCh. Lubi wędrówki po górach oraz podróże.