Pomoc Psychologiczna

Pomoc Psychologiczna

W naszej Poradni oferujemy profesjonalną pomoc psychologiczną i terapeutyczną. Prowadzimy konsultacje, poradnictwo, psychoterapię oraz coaching.

Konsultacja psychologiczna to wstępna rozmowa z psychologiem lub psychoterapeutą, która dotyczy zgłaszanego problemu i ma na celu określenie możliwych form pomocy czy sposobów rozwiązań problemu. Ma formę jednorazowego spotkania.

Poradnictwo psychologiczne koncentruje się na bieżących problemach osoby zgłaszającej się, często dotyczy jakiś bieżących trudnych sytuacji w relacjach ze światem i sobą. Może być, choć nie musi, wstępem do rozpoczęcia procesu psychoterapii.

Psychoterapia wspiera proces dojrzewania osobowości osoby w niej uczestniczącej. Koncentruje się nie tylko na bieżącej sytuacji, ale z reguły sięga do przyczyn tego stanu.

Wskazaniami do psychoterapii mogą być: niskie poczucie własnej wartości, trudności z funkcjonowaniem w bliskich relacjach, problemy emocjonalne, stany lękowe, nerwice, depresja, brak satysfakcji z życia, poczucie braku sensu życia, doświadczenie samotności, straty, raniące lub traumatyczne doświadczenia rodzinne, problemy psychosomatyczne, uzależnienia.

Prowadzimy psychoterapię indywidualną krótkoterminową i długoterminową.

W przyszłości planujemy prowadzenie również psychoterapii grupowej.

 

CENNIK

konsultacja, poradnictwo psychologiczne, terapia indywidualna 120 zł /sesja 50 minut
konsultacja, poradnictwo psychologiczne, terapia par 160 zł /sesja 50 minut

psychotherapy in English 150 PLN / 50-minute session

 
 

 

Istnieje możliwość BEZPŁATNYCH konsultacji u każdego specjalisty, decyzja o przyjęciu na zasadach pro bono (praca wolontaryjna) jest w gestii zespołu.

 

Na spotkanie należy umówić się przez sekretariat (osobiście lub telefonicznie).

 

W przypadku konieczności odwołania umówionej wizyty prosimy o poinformowanie sekretariatu lub terapeuty najpóźniej 24 godziny przed planowanym terminem.

W przypadku braku informacji wizyta jest płatna zgodnie z cennikiem.

 

SEKRETARIAT CZYNNY :

OBECNIE KONTAKT Z SEKRETARIATEM PORADNI WYŁĄCZNIE:


telefoniczny: poniedziałek - piątek  12:30 - 16:30, tel. 797 907 154
lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

  

Godziny przyjęć specjalistów w zakładce Zespół

 

SŁOWNIK POJĘĆ (kto jest kim):

 

PSYCHOLOG - absolwent magisterskich studiów psychologicznych, zajmuje się diagnozą psychologiczną, udzielaniem wsparcia oraz porad psychologicznych (w problemach życia codziennego).

PSYCHOTERAPEUTA - absolwent specjalistycznego podyplomowego szkolenia w psychoterapii, trwającego minimum 4 lata, towarzyszy w procesie zmian i rozwoju osobowego, pomaga poznać i zrozumieć siebie.

PSYCHOTERAPEUTA W TRAKCIE SZKOLENIA - uczestnik specjalistycznego podyplomowego szkolenia w psychoterapii, trwającego minimum 4 lata, jest uprawniony do prowadzenia psychoterapii na podstawie rekomendacji ze szkoły psychoterapeutycznej.

TERAPEUTA UZALEŻNIEŃ - osoba, która ukończyła szkolenie w zakresie psychoterapii uzależnień, jest uprawniona do pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi na podstawie odpowiedniego certyfikatu.

PSYCHIATRA - absolwent studiów medycznych posiadający specjalizację z psychiatrii, stawia diagnozę, w razie potrzeby zaleca odpowiednie środki farmakologiczne.

Artykuły powiązane

Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA

ul. Szewska 18, 61-760 Poznań 
numer konta: 25 1140 2017 0000 4002 1145 4446

Administrator Ochrony Danych Osobowych: rodo@vinea.org.pl

Poradnia VINEA

ul. Szewska 18A, 61-760 Poznań

poradnia@vinea.org.pl

SEKRETARIAT CZYNNY:
poniedziałek - piątek godz. 13:00 - 16:30


poland-162393__340  PL tel. 797 907 154

union-jack-26119__340 EN tel. 608 634 350

Dane rejestrowe

NIP: 7781469674

REGON: 301366142

KRS: 0000348563

© Fundacja Vinea: dobry psycholog, terapeuta Poznań i online 2020
Wdrożenie i opieka: Joomla Solmedia.pl

Wesprzyj nas