Grupy Rozwoju

„ŻYĆ W PEŁNI” - GRUPA ROZWOJU OSOBISTEGO DLA KOBIET (edycja III – 2019/2020)

Grupa adresowana jest do kobiet zainteresowanych rozwojem osobistym, odnalezieniem harmonii ze sobą i ze światem.

 

Program będzie obejmował między innymi następujące tematy:

 • Tożsamość kobiety we współczesnym świecie – „Kim jestem? Co jest dla mnie ważne?”
 • Sztuka uważności – jak sprawić, by czas był dla nas sprzyjający
 • Poczucie własnej wartości – co to jest, jak je wzmacniać
 • Kobieca potrzeba więzi – mężczyźni – różnice w komunikacji
 • Kobieca potrzeba więzi – w kręgu kobiet
 • Sztuka mówienia „nie” – stawianie granic w relacjach
 • Emocje i potrzeby- jak je przeżywać, jak z nich czerpać, jak sobie z nimi radzić?
 • Co nadaje życiu sens? - o tym co w życiu ważne
 • Rozwój - co mnie rozwija?

 

Metoda pracy:

 • Zajęcia będą odbywały się w bezpiecznej, przyjaznej atmosferze, metodą warsztatową (będzie okazja do zdobycia wiedzy psychologicznej z zakresu tematyki grupy, do pogłębiania samoświadomości oraz do trenowania umiejętności społecznych).

Prowadzące:

Katarzyna Dobryniewska – psycholog (specjalność kliniczna i edukacji), specjalista terapii uzależnień, trener, psychoterapeuta egzystencjalny w procesie szkolenia. Od kilkunastu lat w zawodzie. Z kobietami pracuje zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Prowadziła między innymi treningi umiejętności społecznych dla kobiet oraz dwie edycje grupy rozwoju osobistego dla kobiet w Poradni VINEA.

Jolanta Prajs – psycholog (specjalność kliniczna, psychologia zarządzania), terapeuta systemowy. Pracuje z kobietami indywidualnie, a także w systemie małżeńskim i rodzinnym. Prowadziła warsztaty, rekolekcje dla kobiet oraz dwie edycje  grupy rozwoju osobistego dla kobiet w Poradni VINEA.

Dane organizacyjne:

 • 9 spotkań – 3 godziny każde, raz w miesiącu – sobota, godz. 10.00-13.00.

Harmonogram: 26.10.2019, 9.11.2019, 14.12.2019,11.01.2020, 15.02.2020, 7.03.2020, 4.04.2020, 9.05.2020, 20.06.2020

Opłaty:

 • Wpisowe: jednorazowa zaliczka100 zł pobierana przy zapisach, zwracana po uiszczeniu całości opłat.
 • Koszt spotkania – 120 zł. Cena obejmuje zajęcia oraz wszystkie materiały  dostarczane w trakcie warsztatów. Zapis na grupę oznacza deklarację uczestnictwa we wszystkich spotkaniach i uiszczenie opłaty za każde spotkanie niezależnie od obecności, gdyż grupa ma charakter zamknięty.
 • Opcje opłaty:
 1. całość za 9 spotkań– płatne do pierwszego spotkania – 1080 – 100 zł rabatu – do zapłaty: 980 zł
 2. płatność w trzech ratach – przed pierwszym, czwartym i siódmym spotkaniem – po 360 zł – 20 zł rabatu każdorazowo– do zapłaty 340 zł każdorazowo
 3. płatność przed każdym spotkaniem – 120 zł.

Zasady uczestnictwa:

 • Grupa przeznaczona jest dla kobiet pełnoletnich.
 • Warunkiem uczestnictwa w grupie jest odbycie konsultacji z osobą prowadzącą (bezpłatnie) oraz rezerwacja miejsca ustalona w trakcie rozmowy i opłacenie wpisowego.
 • Osoby będące w procesie psychoterapii lub w trakcie leczenia psychiatrycznego możliwość uczestnictwa powinny skonsultować ze swoim psychoterapeutą / psychiatrą.
 • Zajęcia mają formę warsztatów rozwoju osobistego i nie zastępują psychoterapii. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za stan zdrowia fizycznego i psychicznego uczestników.
 • Zgłoszenie się na grupę jest jednoznaczne z akceptacją powyższych zasad.
 • Zgłoszenia odbywają się za pomocą formularza poniżej. Z Paniami, które prześlą zgłoszenie będziemy kontaktować się telefonicznie celem ustalenia terminu konsultacji. Konsultacje będą odbywać się we wrześniu.

Opinie uczestniczek I i II edycji Grupy rozwoju osobistego dla kobiet:

" Grupa rozwojowa kobiet " to kolejny przystanek w poznaniu siebie.  Mimo dojrzałego wieku ciągle odkrywam siebie. Grupa pozwoliła mi zrobić to z otwartością i szczerością. Sześć spotkań pod okiem Joli i Kasi nazywających "po imieniu" i z miłością to co w nas kobietach, gra albo nie gra.  A wszystko to służy naszemu kobiecemu rozwojowi."

"Idealne rozwiązanie dla osób odczuwających lęk przed terapią indywidualną. Przyjemna forma rozmów i ćwiczeń w niewielkiej grupie daje okazję do otwarcia nawet tym mniej śmiałym. Serdecznie polecam wszystkim poszukującym i wątpiącym"  

"Piękny czas. Jakby się na dłuższą chwilę zasadzić  w kolorowym pachnącym ogrodzie pełnych kwiatów. (...) Doglądanym przez dwie pracowite ogrodniczki, które niby zaplanowały grządki i pory kwitnienia, ale pozwalają rosnąć każdej wysianej roślince, nawet jak postanowiła wyrosnąć na ścieżce. Z uwagą patrzące i doglądające swój ogród. Polecam wszystkim z całego serca."

„Zajęcia grupy rozwoju dały mi wiele satysfakcji i refleksji. Dzielenie się poszczególnych osób było cennym źródłem zrozumienia siebie i innych”.

„Ujmuje mnie zawsze uważność prowadzących. Każdy jest tu chciany, słuchany, „poczuty”. Otrzymałam wiele dobrych słów, spojrzeń.”

„Warsztaty pozwalają przyjrzeć się sobie w grupie pełnej akceptacji. Służą rozwojem ku radości i pełni życia, ku świadomości siebie i innych wokół nas”.

 

Formularz zapisu:

Uzupełnij

Uzupełnij

Zaznacz jedną z opcji

Podaj prawidłowy adres

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Przepisz kod
Odśwież Nieprawidłowe dane

Wymagane

Wymagane

Nieprawidłowe dane

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza i wpłata zaliczki wysokości 100 zł od osoby na konto: 25 1140 2017 0000 4002 1145 4446

Liczba uczestników ograniczona. Warsztat nie odbędzie się przy zbyt małej ilości zgłoszeń (zaliczka płatna przy zgłoszeniu będzie wówczas zwrócona)

Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA

ul. Szewska 18, 61-760 Poznań 
numer konta: 25 1140 2017 0000 4002 1145 4446

Administrator Ochrony Danych Osobowych: rodo@vinea.org.pl

Poradnia VINEA

ul. Szewska 18A, 61-760 Poznań

poradnia@vinea.org.pl

SEKRETARIAT CZYNNY:
poniedziałek - piątek godz. 12:30 - 16:30
tel. 797 907 154

Dane rejestrowe

NIP: 7781469674

REGON: 301366142

KRS: 0000348563

© Fundacja Vinea - pomoc psychologiczna Poznań 2019
Wdrożenie i opieka: Joomla Solmedia.pl

Wesprzyj nas