Wydrukuj tę stronę

Warsztat Arteterapia

„Arteterapia – pomost między duszą a ciałem”  24 marca 2012

Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy,gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów, to znaczy,gdy z radością wykonywać będą swą pracę”. August Rodin

 

Być może już nie szukasz odpowiedzi na pytanie: „Kim jestem?” i „Co w moim życiu jest ważne?’. Może ten okres jest już za tobą a jednak pragniesz pobyć trochę ze sobą i na nowo poczuć i odkryć siebie. Bardzo możliwe, że odkryjesz wtedy pewne nieujawnione aspekty siebie, swoje możliwości albo pragnienia i aspiracje. W przestrzeni artystycznej wszystko jest możliwe – możesz dowolnie kreować swój świat, uruchamiać wyobraźnię i zapoczątkowywać zmiany. Próbując i poznając siebie w bezpiecznych warunkach grupowej pracy nie ryzykujesz nic, prócz dobrej zabawy. Do tego wcale nie potrzebujesz być artystą, pięknie się poruszać, czy malować. Istotą w tym, co robisz, jest to, że wyrażasz siebie i to wystarcza. Co więcej, pozwalasz sobie wydobyć zasoby twórczej energii, potrzebnej by w życiu, tak jak na warsztacie, odnaleźć pasję i spokój, gdy działasz w zgodzie z samym sobą.

W programie zajęć przewidziano:

  • pracę z ciałem, w oparciu o elementy choreoterapii
  • rysunek połączony z autorefleksją
  • tworzenie wspólnych rytmów – improwizację muzyczną

Jeśli bliska jest Ci idea życia z pasją i odrobiną spontanicznej aktywności, która nie ma nic wspólnego z perfekcją i drobiazgowością, czy osiąganiem efektów zapraszam Cię na mój warsztat arteterapii.

Osoba prowadząca warsztaty: Joanna Gęsicka, psycholog, arteterapeuta, szkolący się trener NVC i psychoterapeuta Gestalt. Ukończyła podyplomowy kurs arteterapii . Program Kursu został zaakceptowany przez Oddział Łódzki Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Certyfikat ukończenia kursu jest sygnowany przez Polski Instytut Ericksonowski.

Miejsce: Poznań ul Dominikańska 8 "Galeria u Jezuitów" - dolna sala galerii

 

Czas trwania: sobota 10.00-15.00, 24 marca 2012

 

Opłata: 70 zł od uczestnika

 

Warunki uczestnictwa:

  1. zgłoszenie mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z podaniem nazwiska, wieku, maila i numeru telefonu komórkowego).
  2. wpłata zaliczki w wysokości 50 zł w ciągu 7 dni od daty zgłoszenia (numer konta: 25 1140 2017 0000 4002 1145 4446 - FUNDACJA JEZUICKIEGO OŚRODKA KULTURY I ROZWOJU VINEA. Poznań, Szewska 18 (tytuł wpłaty - Arteterapia marzec 2012).

UWAGA: To jest dodatkowy termin utworzony ze względu na ogromne zainteresowanie warsztatami.
Zaliczka może być zwrócona w przypadku rezygnacji na 10 dni przed terminem warsztatu.