Warsztaty dla ciała

Jak być osobą akceptowaną i szanowaną? - warsztaty z asertywności i komunikacji

akceptacjaTermin: 17.12.2016

Opis : Drogą do bycia osobą akceptowaną i szanowaną jest przede wszystkim zaakceptowanie swoich potrzeb i pragnień oraz umiejętność otwartego ich wyrażenia w relacjach z otoczeniem. Abyś mógł/mogła to osiągnąć zaproponujemy Ci konkretne zachowania asertywne oraz przedstawimy techniki skutecznej komunikacji.

Zachowanie asertywne oznacza akceptowanie własnych uczuć, postaw, życzeń, opinii i praw oraz umiejętność ich wyrażenia w sposób bezpośredni, uczciwy i stanowczy wobec drugiej osoby przy jednoczesnym respektowaniu uczuć, postaw, życzeń, opinii i praw rozmówcy [Beverley Hare]

Zdolność do budowania satysfakcjonujących relacji z otoczeniem ma decydujący wpływ na poziom spełnienia w życiu, a w tym pomóc nam mogą umiejętności z zakresu asertywności i komunikacji. Są one przydatne zarówno w budowaniu relacji osobistych jak i zawodowych. Asertywność i skuteczna komunikacja jest niezbędna, aby funkcjonować wśród wszechobecnych rozbieżności pragnień i interesów - dbać o swoje potrzeby nie ingerując w wolność innych osób oraz dać sobie prawo do realizacji tego co rzeczywiście chcesz i potrafisz, a nie tego co oczekuje od Ciebie otoczenie.

Na warsztacie powiemy o tym co to znaczy "prawdziwa”, „zdrowa" asertywność. Porozmawiamy o tym czym różni się ona od uległości oraz kiedy zamiast asertywności pojawia się agresja, a kiedy uległość przeradza się w agresję? Zastanowimy się na czym polega wewnętrzny konflikt między wolnością i odpowiedzialnością. Powiemy też jakie jest ryzyko związane z byciem asertywnym. Nauczysz się również jak możesz mówić "NIE" bez poczucia winy oraz jak radzić sobie z krytyką, przećwiczysz zachowania oraz techniki asertywne. Poznasz techniki skutecznej komunikacji, dowiesz się jak polepszyć swoją komunikację z innymi oraz jak rozmawiać w trudnych sytuacjach. Zobaczysz też jak asertywność może być obecna w Twoim ciele.

Czas trwania: 10.00 - 18.00

Koszt uczestnictwa: 120 zł od osoby

Prowadzący:

Ilona Przeciszewska - ukończyła Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkołę Coachingu Chrześcijańskiego w ramach Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich. Od kilku lat zajmuje się prowadzeniem warsztatów rozwoju osobistego oraz prowadzeniem sesji coachingowych. Pracuje w Stowarzyszeniu Coachów PRIZM, w Teatrze Tańca oraz wraz z mężem prowadzi działalność fizjoterapeutyczno-coachingową.

Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA

ul. Szewska 18, 61-760 Poznań 
numer konta: 25 1140 2017 0000 4002 1145 4446

Administrator Ochrony Danych Osobowych: rodo@vinea.org.pl

Poradnia VINEA

ul. Szewska 18A, 61-760 Poznań

poradnia@vinea.org.pl

SEKRETARIAT CZYNNY:
poniedziałek - piątek godz. 12:30 - 16:30
tel. 797 907 154

Dane rejestrowe

NIP: 7781469674

REGON: 301366142

KRS: 0000348563

© Fundacja Vinea - pomoc psychologiczna Poznań 2020
Wdrożenie i opieka: Joomla Solmedia.pl

Wesprzyj nas