Wydrukuj tę stronę

Pomocna dłoń - warsztaty dotyczące podstawowych umiejętności pomagania

pomocna dlon2 2Termin: 14 stycznia 2017

Zapraszamy na szkolenie dotyczące podstawowych umiejętności pomagania psychologicznego, nawiązywania kontaktu i prowadzenia rozmowy, która ma stanowić pomoc dla osób, będących w trudnej sytuacji życiowej. Warsztaty opierają się na intensywnej pracy własnej osób szkolących się zgodnie z założeniem, że aby się nauczyć, trzeba najpierw doświadczyć. Stąd też w czasie warsztatów pojawią się następujące bloki tematyczne:

  • Ukryte programy i założenia w moim pomaganiu
  • Podstawowe werbalne umiejętności pomagania
  • Moje granice kontaktu niewerbalnego
  • Odzwierciedlanie jako umiejętność pracy własnym ciałem
  • Dostrajanie się do osoby w kryzysie
  • Analiza transakcyjna jako narzędzie pracy z osobą w kryzysie
  • Prowadzenie rozmowy z osobą w kryzysie

Czas trwania: 9.00 - 18.00

Koszt uczestnictwa: 100 zł od osoby

Prowadzący:

dr Marek Kuźnik, psycholog, psychoterapeuta, trener warsztatu psychologicznego. Wieloletni wykładowca akademicki (Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Jagielloński i inne). Prowadzi własną praktykę psychoterapeutyczną.

mgr Danuta Kuźnik, pedagog terapeuta, logopeda, filolog. Od wielu lat pracuje z rodzicami, wychowawcami i nauczycielami w obszarze szeroko rozumianych trudności wychowawczych.

Wspólnie: zaangażowani w życie Kościoła (Ruch Światło – Życie, Wyższe Seminarium Salezjanów w Lądzie, Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie, Duszpasterstwa Akademickie, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej i wiele innych) , przez wiele lat odpowiedzialni za formację liderów wspólnot kościelnych, prowadzący zajęcia dla kapłanów, kleryków i sióstr zakonnych.