Warsztaty dla ciała

Szkolenie dla prowadzących rekolekcje z cyklu "Spotkanie z Chrystusem"

michelangelo 71282 1280W dniach 10 i 11. 11.2018r. w Poradni Vinea w Poznaniu odbędą się warsztaty dla osób, które chcą się zaangażować w prowadzenie rekolekcji dla dzieci z cyklu Spotkanie z Chrystusem. Zapraszamy członków WŻCh oraz sympatyków, którzy lubią pracę z dziećmi oraz pragną pomóc im nawiązać intymną relację z Bogiem. 

Wszystko zaczęło się w Meksyku od jezuity, który zatroszczył się o wiarę już najmłodszych dzieci. W 1963 roku Eudardo Levy SJ rozpoczął pracę nad programem "Spotkanie z Chrystusem". Tej pracy poświęcił całe swoje życie. Nie z obowiązku, ale dlatego, że lubi dzieci. Ta sympatia jest wyczuwalna w każdym napisanym przez niego zdaniu. Ojciec Levy nigdy nie mówi o dzieciach i młodzieży negatywnie, ale jest im życzliwy i z pasją towarzyszy w ich dojrzewaniu. Jego celem było przede wszystkim uzupełnienie tradycyjnych lekcji religii o możliwość doświadczenia żywego Boga osobiście i we wspólnocie. Pierwsze rekolekcje tą metodą odbyły się w 1963 roku w męskiej szkole w Guadalajarze. Stopniowo powstawały programy skierowane do kolejnych grup wiekowych, aż do momentu, gdy o. Levy stworzył pełen pakiet rekolekcji dla dzieci od 3 do 18 lat.

W 2009 roku do Chile na swoje praktyki pojechał polski jezuita Zbigniew Szulczyk SJ. Jest dokładnie o 50 lat młodszy od o. Levy’ego. Zbyszek szczerze zafascynował się doświadczeniem starszego współbrata. Chociaż osobiście nigdy się nie spotkali, to jednak pobyt w Chile i doświadczenie tych rekolekcji w jezuickiej szkole wystarczyły. Młody jezuita zainteresował się tą metodą i postanowił zaszczepić ją na gruncie polskim. Po powrocie prowadził rekolekcje w Łodzi, Gdańsku, Kodniu, Warszawie, Starej Wsi, Kielcach… Nie chce robić tego w pojedynkę.

Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z coraz szerszym kręgiem osób: z wychowawcami, rodzicami, katechetami, psychologami i wszystkimi, którzy chcą pomagać dzieciom "przychodzić do Jezusa". Owocem tego jest nowo powstała organizacja "Spotkanie z Chrystusem", która gromadzi zaangażowanych w prowadzenie rekolekcji. Jej siedzibą jest parafia Ojców Jezuitów przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Więcej o samych rekolekcjach http://spotkaniezchrystusem.jezuici.pl/szc-dzieci-mlodziez/

KOSZT 50 złotych od osoby

Plan warsztatów :

  • Integracja uczestników szkolenia.
  • Warsztat z psychologii rozwojowej dziecka trzyletniego.
  • Podstawy pedagogiki ignacjańskiej i duchowości ignacjańskiej.
  • Metoda pracy z grupą dzieci przedszkolnych.
  • Struktura rekolekcji dla trzylatków.
  • Prowadzenie rekolekcji przez uczestników, superwizja i informacja zwrotna.

Formularz zapisu na warsztaty:

Uzupełnij

Uzupełnij

Zaznacz jedną z opcji

Podaj prawidłowy adres

Uzupełnij

Nieprawidłowe dane

Przepisz kod
Odśwież Nieprawidłowe dane

Wymagane

Wymagane

Nieprawidłowe dane

Uwaga! Liczba uczestników ograniczona. Warsztat nie odbędzie się przy zbyt małej ilości zgłoszeń

Fundacja Jezuickiego Ośrodka Kultury i Rozwoju VINEA

ul. Szewska 18, 61-760 Poznań 
numer konta: 25 1140 2017 0000 4002 1145 4446

Administrator Ochrony Danych Osobowych: rodo@vinea.org.pl

Poradnia VINEA

ul. Szewska 18A, 61-760 Poznań

poradnia@vinea.org.pl

SEKRETARIAT CZYNNY:
poniedziałek - piątek godz. 12:30 - 16:30
tel. 797 907 154

Dane rejestrowe

NIP: 7781469674

REGON: 301366142

KRS: 0000348563

© Fundacja Vinea - pomoc psychologiczna Poznań 2020
Wdrożenie i opieka: Joomla Solmedia.pl

Wesprzyj nas