Wydrukuj tę stronę

warsztat Arteterapia

„Arteterapia – pomost między duszą a ciałem”  9 kwietnia 2011

Świat wówczas dopiero będzie szczęśliwy,gdy wszyscy ludzie mieć będą dusze artystów, to znaczy,gdy z radością wykonywać będą swą pracę”. August Rodin

 

Być może już nie szukasz odpowiedzi na pytanie: „Kim jestem?” i „Co w moim życiu jest ważne?’. Może ten okres jest już za tobą a jednak pragniesz pobyć trochę ze sobą i na nowo poczuć i odkryć siebie. Bardzo możliwe, że odkryjesz wtedy pewne nieujawnione aspekty siebie, swoje możliwości albo pragnienia i aspiracje. W przestrzeni artystycznej wszystko jest możliwe – możesz dowolnie kreować swój świat, uruchamiać wyobraźnię i zapoczątkowywać zmiany. Próbując i poznając siebie w bezpiecznych warunkach grupowej pracy nie ryzykujesz nic, prócz dobrej zabawy. Do tego wcale nie potrzebujesz być artystą, pięknie się poruszać, czy malować. Istotą w tym, co robisz, jest to, że wyrażasz siebie i to wystarcza. Co więcej, pozwalasz sobie wydobyć zasoby twórczej energii, potrzebnej by w życiu, tak jak na warsztacie, odnaleźć pasję i spokój, gdy działasz w zgodzie z samym sobą.

 

W programie zajęć przewidziano:

  • pracę z ciałem, w oparciu o elementy choreoterapii
  • rysunek połączony z autorefleksją
  • tworzenie wspólnych rytmów – improwizację muzyczną

Jeśli bliska jest Ci idea życia z pasją i odrobiną spontanicznej aktywności, która nie ma nic wspólnego z perfekcją i drobiazgowością, czy osiąganiem efektów zapraszam Cię na mój warsztat arteterapii.

Osoba prowadząca warsztaty: Joanna Gęsicka, psycholog, arteterapeuta, szkolący się trener NVC i psychoterapeuta Gestalt.W Ukończyła podyplomowy kurs arteterapii . Program Kursu został zaakceptowany przez Oddział Łódzki Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Certyfikat ukończenia kursu jest sygnowany przez Polski Instytut Ericksonowski.

miejsce: sala u Jezuitów, wejście od Dominikańskiej 8

 

czas trwania: pięć godzin zegarowych; sobota 9.00-14.00

 

opłata: 50 zł od uczestnika

 

warunki uczestnictwa: zgłoszenie mailowe na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  (z podaniem nazwiska, wieku, maila i telefonu kontaktowego)